Verdt å få med seg våren 2015

chelsea2012

 

Det arrangeres mange hagemesser og hageshow rundt om i verden.
Det engelske hageselskapet ”Royal Horticultural Society” arrangerer
flere i løpet av våren, bl.a. et av de beste (vil jeg påstå): nemlig Chelsea
Flower Show i London. Du har sikkert vært der. Hvis ikke vil jeg si at det
er obligatorisk. Kombiner det med en shoppingtur, men ta med en stor
koffert. Du vil garantert handle mye på messen også. Jeg prøvde meg
på en liten koffert en gang, og det gjør jeg ikke igjen. Inntrykkene er
mange og man får (nesten) alt. Masse inspirasjon og gode idèer å ta med
tilbake til egen hage. Skulle denne messen imidlertid være utsolgt for
denne gang, er det ikke noe i veien for å dra til neste år, og i mellomtiden
er det flere andre spennende arrangementer å få med seg:

Dato Arrangement Link
20.03-17.05 Keukenhof Holland http://www.keukenhof.nl/en/
06.05-09.05 Bricko Garden http://www.brickogarden.fil.pt/?lang=pt&page=homepage/homepage.jsp
07.05-10.05 RHS Malvern Spring Festival https://www.rhs.org.uk/shows-events/malvern-spring-festival
07.05-10.05 Lisebergs Trädgärdsdagar http://liseberg.se/tradgard
16.05-17.05 Hus & havemesse Gram Slot http://gramslot.dk/hus-have-gaest/
19.05-23.05 Chelsea Flower Show https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-chelsea-flower-show
23.05-24.05 Sunne Trädgärds mässa http://sunnetradgardsmassa.se/
28.05-01.06 Bloom http://bloominthepark.com/
11.06-14.06 BBC Gardeners’ World Live https://www.rhs.org.uk/shows-events/bbc-gardeners-world-live
30.06-05.07 RHS Hampton Court Palace Flower Show https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-hampton-court-palace-flower-show
22.07-26.07 RHS Flower Show Tatton Park https://www.rhs.org.uk/shows-events/rhs-flower-show-tatton-park

IMG_1207

Bildene er fra Chelsea Flower Show 2012